Calendar competitional 2018

Calendar competitional intern de inot si competitiile internationale vizate de FRNPM pentru anul 2018.

Februarie
16 -18
februarie
Cupa Contratimp Chindia
Copii, Cadeti, Juniori, Tineret, Seniori

Targoviste
24
februarie
Cupa Bega
7-15 ani (2011-2003+)

Bazinul Arena Aquasport, Targoviste
24 -25
februarie
USV Swimming Cup
9-15 ani (2009-2003+)

Complexul de Natatie si Kinetoterapie Universitatea Stefan cel Mare, Suceava
Martie
03 -04
martie
Cupa Martisor
6-14 ani (2012-2004)

Bazinul Olimpic, Pitesti
03 -04
martie
Concurs Memorial Schier Herman
2010-2001+

Bazinul Ioan Alexandrescu, Oradea
10 -11
martie
Cupa Seva
8-14 ani (2010-2004)

Bazinul de Inot Didactic din Campina
10 -11
martie
Cupa AMNB OPEN
Cadeti, Juniori, Tineret, Seniori

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
17 -18
martie
Cupa Primaverii – copii
8-9-10-11 ani

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
21 -25
martie
Campionatul National (50m)
Juniori, Tineret, Seniori

Bazinul Olimpic Bacau, Bacau
Aprilie
13 -15
 aprilie
C.N. etapa regionala de cadeti
12-14ani

Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu, Oradea
13 -15
aprilie
C.N. etapa regionala de cadeti
12-14ani

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
13 -15
aprilie
C.N. etapa regionala de cadeti
10-11ani

Bazinul Olimpic Bacau, Bacau
20 -22
aprilie
C.N. etapa regionala de copii
10-11ani

Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu, Oradea
20 -22
aprilie
C.N. etapa regionala de copii
10-11ani

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
20 -22
aprilie
C.N. etapa regionala de copii
10-11ani

Bazinul Olimpic Bacau, Bacau
28 -29
aprilie
Cupa Lalelelor
F6-13ani / B6-14ani

Bazinul Olimpic Pitesti, Pitesti
Mai
04 -06
mai
Campionat National Scolar
12-14ani

Bazinul Olimpic Resita, Resita
05 -06
mai
Cupa Prichindel
6-7 ani

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
05 -06
mai
Balcaniada de Juniori
F 16-17 ani; M 17-18 ani

Sarajevo, Bosnia și Herzegovina
12
mai
Cupa Total Sport Art
7-12ani (2010 si mai mici-2005)

Baziunl Olimpic Pitesti
24 -27
mai
Campionatele Internationale ale Romaniei
F 14-16,17+; M 15-18,19+

Bucuresti , sector 1
Iunie
09 -10
iunie
Campionat National Masters
Masters
Târgoviște, Dambovita
09 -10
iunie
Campionat Municipal Copii
10-11ani
Complex Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
16 -17
iunie
Campionat Municipal Copii
8-9ani

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
22 -24
iunie
Campionatul National de Copii
10-11ani

Brasov
30 -01
iun     iul
Campionat Municipal Cadeti
12-14 ani

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
Iulie
04 -08
iulie
European Junior Swimming Championships
F 14-17 ani; M 15-18 ani

Helsinki, Finlanda
12 -15
iulie
Campionatul National al Cadetilor
12-14ani

Targoviste
August
03 -12
august
Campionatul European
Glasgow, Scotia
Septembrie
Octombrie
06 -18
octombrie
3rd Summer Youth Olympic Games
Buenos Aires, Argentina
20 -21
octombrie
Cupa de Toamna OPEN
Cadeti, Juniori, Tineret, Seniori

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
27 -28
octombrie
Cupa Andrei Nicolescu ed.II
Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
Noiembrie
03 -04
noiembrie
Concurs National Poliatlon
copii 9-10-11 ani – Faza Municipala

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
16 -18
noiembrie
Campionatul National de Poliatlon Copii
10-11ani

Bacau
17 -18
noiembrie
Cupa de Toamna
copii 7-8 ani

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
22 -25
noiembrie
Campionatul National in bazin scurt
Juniori, Tineret, Seniori

Miercurea-Ciuc, Harghita
Decembrie
01 -02
decembrie
Concurs Poliatlon Cadeti
12-14 ani, Faza Municipala

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
 –
decembrie
Concursul Tarilor Central Europene
Juniori
03 -08
decembrie
14th-FINA-World-Swimming-Championships-25m
Hangzhou, China
08 -09
decembrie
Cupa de Iarna
7-8-9 ani

Complexul Olimpic „Sydney 2000”, Izvorani
13 -16
decembrie
Campionatul National de Poliatlon Cadeti
12-14ani

Pitesti

 

Vara e mai grea daca nu stii sa inoti.